Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Opole: Działacze IP wracają do pracy

Dziś sąd pracy drugiej instancji wydał prawomocny wyrok przywracający do pracy Dorotę Rosę i Wojciecha Idzika, wice- i przewodniczącego Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Urzędzie Statystycznym w Opolu. Zostali oni  w grudniu 2008 nielegalnie zwolnieni przez dyrektorkę Urzędu Ewę Szkic-Czech.

W sumie zostało zwolnionych 8 osób, w tym 7 członków Inicjatywy Pracowniczej. Wcześniej przywrócona do pracy została inna członkini związku Agnieszka Gałek. Pozostali członkowie związku otrzymali odszkodowanie.

Ewa Szkic-Czech została skazana za łamanie praw pracowniczych także przed sądem grodzkim z powództwa Państwowej Inspekcji Pracy. 25 stycznia odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko Ewie Szkic-Czech o zaprzestanie praktyk mobbingowych z powództwa obecnej przewodniczącej Komisji Zakładowej Agnieszki Tokarskiej.

Pomimo masowej skali łamania norm prawa pracy i ustawy o związkach zawodowych, przełożeni Ewy Szkic-Czech odmawiają jej odwołania, czego domaga się związek.

Na zdjęciu poniżej działacze IP z Urzędu Statystycznego w Opolu: na pierwszym planie Agnieszka Gałek (pokazuje prawomocny wyrok sadu), na drugi planie od lewej: Wojciech Idzik, Agnieszka Tokarska, Dorota Rosa

 

Powrót na górę