Uwaga
  • JW_SIGP_PLG_NOTICE_03 media/k2/galleries/1785
Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Protest na lotnisku w Łodzi – przeciwko antyzwiązkowym represjom w Aelia Polska

  • Dział: Łódzkie
  • Galeria

4 czerwca na Łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta, odbyła się pikieta solidarnościowa z pracownicami i pracownikami sklepów Aelia Polska.

Była to kolejna akcja (po pikietach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie)zorganizowana w ramach protestu przeciwko zwolnieniu Anny Kucharzyk – przewodniczącej komisji zakładowej OZZ IP w Aelia Polska.


Na Łódzkim lotnisku sklep Aelii „Schengen Shop” jest zlokalizowany w „strefie wolnocłowej”, dlatego też pikieta odbyła się przed wejściem do terminalu odlotów. Podczas akcji rozdano kilkaset ulotek – „kuponów etycznego konsumenta”. Części pasażerów nie trzeba było o niczym informować, sami podchodzili do protestujących zaczynając rozmowę od „tak, tak – ta zwolniona dziewczyna z lotniska Chopina”, wszystkich zaś zachęcano do zadawania pytań dyrekcji w sklepie lub do wysyłania maili protestacyjnych.


Pikietujący informowali przez megafon o postulatach które komisja w Aelii przedstawiła dyrekcji firmy oraz głośno domagali się przywrócenia do pracy zwolnionej działaczki związkowej. Skandowano także hasła:  „Dość łamania praw pracowniczych!” oraz „Dość wyzysku w strefach wolnocłowych!”.


Przebieg pikiety rejestrowała TVP Łódź, a uczestników i uczestniczki obserwował także patrol policji (który nie przeszkadzał a akcji).


Organizatorzy deklarują, że w razie potrzeby zorganizują kolejne pikiety.

Podobne artykuły