Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Energa Serwis: Związki zawodowe zaniepokojone sytuacją firmy

Komisja Zakładowa Inicjatywy Pracowniczej oraz organizacja zakładowa Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników działające w Energa Serwis Sp. z o.o., wspólnie wystąpiły do zarządów spółek Energa S.A. i Energa OZE S.A. z wnioskiem o pilne spotkanie. Związki są zaniepokojone sytuacją w firmie, która może doprowadzić do zwolnień pracowników. Spotkanie z zarządami obu spółek zaplanowano na poniedziałek 7 października na godz. 14:30, ale jeśli jego przebieg będzie niezadowalający, to w najbliższym czasie rozpoczną się protesty.

Energa Serwis Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Energa, zajmującej się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. Grupa, w skład której wchodzi kilkanaście spółek, dostarcza prąd do ponad 2,7 mln. odbiorców w centralnej i północnej Polsce. Energa Serwis odpowiada m.in. za: budowę, modernizację i remonty kotłów energetycznych, urządzeń pomocniczych kotła oraz sieci ciepłowniczych.

Do tej pory głównym kontrahentem spółki była elektrownia w Ostrołęce, jednak wypowiedziała ona ostatnio tzw. „umowę abonamentową” (na stałą obsługę instalacji i infrastruktury) i nie wiadomo, czy będzie zainteresowana korzystaniem z usług spółki w kolejnych latach. Co więcej, w opinii związkowców, aktualny zarząd Energa Serwis nie prowadzi skutecznych działań zmierzających do pozyskania innych zamówień – w chwili obecnej nie ma żadnego zamówienia na przyszły rok, co w połączeniu z niepewną sytuacją związaną z obsługą elektrowni może zagrażać setkom miejsc pracy.

Związkowcy zrzeszeni w Inicjatywie Pracowniczej nie zamierzają się temu biernie przyglądać i stąd wniosek o pilne spotkanie z zarządem grupy Energa. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, w kolejnych dniach mogą odbyć się protesty.

Powrót na górę