Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Warszawa: Lokatorzy pikietują Sejm

Wczoraj około 70 osób wzięło udział w proteście zorganizowanym przed budynkiem Sejmu. Pikietę zorganizowali mieszkańcy reprywatyzowanych kamienic z warszawskiej Pragi Północ, a wsparło Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i Lewicowa Alternatywa.

 

 

Zebrani domagali się między innymi zaprzestania reprywatyzacji kamienic wraz z lokatorami. Przygotowany przez miasto plan budowy budynków komunalnych określili jako niewystarczający.

Piotr Ciszewski z WSL i LA stwierdził, że miasto przypomniało sobie, że istnieje coś takiego jak polityka mieszkaniowa, ale planuje budowę mniejszej liczby mieszkań komunalnych niż w tym samym czasie będzie podlegało reprywatyzacji czy wyburzeniu ze względu na stan techniczny.

Radny dzielnicy Praga Pn. Jacek Wachowicz stwierdził, że nie może być zgody na dotychczasową politykę miasta. Na ręce marszałka Sejmu złożył petycję z postulatami ruchu lokatorskiego.

Andrzej Smosarski z WSL i LA powiedział, że 1 kwietnia to koniec okresu ochronnego, po którym będzie można eksmitować lokatorów do pomieszczeń tymczasowych lub nawet na bruk, wykorzystując luki w prawie. Namawiał zebranych do udziału w ewentualnych blokadach eksmisji.

Do zebranych wyszedł poseł Bartosz Arłukowicz (Lewica) i zapowiedział, że chce wysłuchać postulatów ruchu lokatorskiego. W najbliższym czasie ma się odbyć spotkanie przedstawicieli WSL i zainteresowanych tematem parlamentarzystów.

Kolejny protest lokatorzy zapowiadają na godz. 17.00 15 kwietnia, pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Piotr Ciszewski

za: lewica.pl

Powrót na górę