Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Chojnice: Po co nam związki?

W piątek 19 lutego w Chojnica odbyło się spotkanie pt. „Po co nam związki zawodowe?” Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "Wspólna Ziemia". To część projektu "Mam prawo wiedzieć, mam prawo decydować". Ma na celu zaprezentowanie uczestnikom różnych możliwych scenariuszy udziału obywateli w życiu społecznym, także poprzez aktywność w związkach zawodowych.

Pomimo wsparcia Sopockiej Szkoły Wyższej i dużego nagłośnienia poprzez plakaty i lokalne media, pojawiło się niewielu zainteresowanych, raptem kilkanaście osób. Przedstawiciel Inicjatywy Pracowniczej,. Jarosław Urbański, wygłosił prelekcje na temat sytuacji związków zawodowych w Polsce i na świecie, a następnie przedstawił film o działaniach IP w zakładach Cegielskiego („Płyta”). Wykład spotkał się z żywym zainteresowaniem i odbyła się interesująca dyskusja, co skutkowało pojawieniem się wielu relacji po spotkaniu w lokalnych mediach i zapowiedzią ponownej prelekcji jesienią.

Wykład w Chojnicach to kolejny przykład angażowania się w ostatnim czasie Inicjatywy Pracowniczej w lokalne działania, także w mniejszych miejscowościach jak Nowa Sól, Głogów a teraz Chojnice.

Poniżej relacja ze strony www.chojnice24.pl

Powrót na górę

Podobne artykuły