EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Pierwsze spotkanie "Kobiet z Inicjatywą"

KzII MIĘDZYZAKŁADOWE SPOTKANIE „KOBIET Z INICJATYWĄ”

Szanowne Panie! Drogie Koleżanki!
Jako grupa „Kobiety z Inicjatywą” serdecznie zapraszamy na pierwsze międzyzakładowe spotkanie kobiet zrzeszonych w związku zawodowym „Inicjatywa Pracownicza”.

KIEDY: 21-22 kwietnia 2012 r. (sobota/niedziela). Można jednak przyjechać także dzień wcześniej (piątek) na wieczorek integracyjno-zapoznawczy.
GDZIE: Warszawa

Spotkanie kobiet zrzeszonych w „Inicjatywie Pracowniczej” wydaje nam się w obecnej chwili bardzo ważne, ponieważ to najczęściej my – kobiety – najdotkliwiej i jako pierwsze odczuwamy skutki kryzysu: jesteśmy pierwsze do zwolnień, zarabiamy mniej, płace w sfeminizowanych sektorach są zamrażane, trudniej nam znaleźć godziwą pracę, dłużej przebywamy na trwałym bezrobociu, a cięcia budżetowe i prywatyzacja w pierwszej kolejności dotyczą publicznych instytucji opiekuńczych i innych usług publicznych, gdzie pracujemy i na których polegamy. Tylko solidarne, razem, jesteśmy w stanie stawić opór niesprawiedliwości, jaka dotyka nas w miejscu pracy i w domu, w polityce i w gospodarce. Wspólna dyskusja, nauka i wymiana doświadczeń mogą nas tylko wzmocnić i dodać nam sił w codziennej działalności!

Poniżej znajdziecie program spotkania, który koncentruje się wokół miejsca i roli kobiet w świecie pracy i w kapitalizmie, praw pracowniczych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawnych dotyczących kobiet oraz walk pracownic w Polsce i na świecie. W programie zaplanowana jest także dyskusja z udziałem związkowczyń z zaprzyjaźnionych związków zawodowych z zagranicy (gwarantujemy tłumaczenie).

Planując spotkanie opierałyśmy się na opiniach wyrażonych w ankiecie, którą przeprowadziłyśmy wśród kobiet zrzeszonych w „Inicjatywie Pracowniczej” pod koniec 2010 r., jednak podejmiemy każdy inny ważny dla Was temat.

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny. Dzięki uzyskanym przez nas środkom finansowym pokrywamy: koszty noclegu (w pokojach wieloosobowych w nowym hostelu), całodobowe wyżywienie oraz dojazd środkami komunikacji publicznej (pociąg II klasy TLK i IR lub PKS). Prosimy o informację, czy przyjedziecie z dziećmi. Maluchom zapewnimy opiekę na terenie  budynku, w którym odbywać się będzie spotkanie.

Wszystkie członkinie „Inicjatywy Pracowniczej”, które chcą wziąć udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej i odesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenia zbieramy do 31 marca 2012 r. 

Jednocześnie zaznaczamy, że ze względu na ograniczoną pulę środków udział w spotkaniu może wziąć maksymalnie 30 osób. W razie jakichkolwiek pytań piszcie do nas (e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub dzwońcie (tel. 518 516 597 – Magda).


Do zobaczenia w kwietniu!
Kobiety z Inicjatywą

Miejsce spotkania:
Centrum Społeczne Syrena
ul. Wilcza 30, Warszawa
http://www.syrena.tk/

Miejsce noclegu:
Hostel Emma
ul. Wilcza 25, Warszawa
www.emmahostel.pl

Program I międzyzakładowego spotkania Kobiet z Inicjatywą:
(pobierz PDF)


PIĄTEK, 20 kwietnia
wieczór – nieformalna część zapoznawczo-integracyjna (Centrum Społeczne Syrena)

SOBOTA, 21 kwietnia
10:00 Śniadanie
11:00 – 12:30 Wprowadzenie, Poznanie się uczestniczek
12:30 – 15:00 Czy dyskryminacja kobiet to fakt czy mit? Podstawowe zagadnienia związane z dyskryminacją kobiet w miejscu  pracy  /warsztat/
15:00 – 16:00 Obiad
16:00 - 17:30 „Strajk czy bezrobocie, praca kobiet nigdy się nie kończy”. Podział pracy ma płeć – płatna i nieodpłatna praca kobiet /prezentacja i dyskusja/
17:30-17:40 Przerwa
17:40-18:40 Systemowe przyczyny wyzysku kobiet /prezentacja i dyskusja/
18:40 – 19:30 Kolacja
Wieczór: Śladami kobiet po Warszawie – spacer po mieście z przewodniczką z Fundacji MaMa

NIEDZIELA, 22 kwietnia
08:00 – 09:00 Śniadanie
09:00 – 11:30 Zakaz dyskryminacji ze względu na płeć w Kodeksie Pracy – typowe naruszenia oraz sposoby dochodzenia swoich praw w praktyce /seminarium – prawniczka z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego/
11:30 – 11:45  Przerwa kawowa
11:45 – 13:30 Kobiety w niezależnym ruchu pracowniczym w Europie – prezentacja i dyskusja z udziałem działaczek kobiecych sekcji z innych anarchosyndykalistycznych związków zawodowych z zagranicy
13:30 – 15:30 Dyskusja podsumowująca – główne wyzwania dotyczące pracy kobiet w najbliższym roku; wspólne działania, które powinnyśmy podjąć w swoich miejscach pracy i społecznościach lokalnych, aby poprawić swoją sytuację jako kobiet pracujących (odpłatnie i nieodpłatnie)?
15:30 Obiad i wyjazd

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.