EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Poparcie dla Kobane

Berlin
Berlin

W dniu 1 listopada w wielu miastach świata odbyły się demonstracje i wiece poparcia dla kurdyjskiego miasta Kobanê, które już od ponad miesiąca jest oblegane przez fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego. #‎GlobalDay4Kobane‬

Poniżej publikujemy przetłumaczony list poparcia, który został wspólnie przygotowany 26 października w Mardycie, podczas dorocznego spotkania Czarno-czerwonej Koordynacji (RBC):

Od długiego czasu Kurdowie, mając przeciwko sobie różnych potężnych wrogów, walczą o prawo do własnego języka, tradycji i ziemi - o prawo do samostanowienia.

Teraz zmagają się z agresywnym przeciwnikiem, który rozpętał wojnę na ich terytorium i próbuje zdobyć leżące przy granicy z Turcją miasto Kobanê.

Imponujący opór kurdyjskich obrończyń i obrońców miasta jest dla nas przykładem wielkiej odwagi i determinacji. Ta walka nie toczy się jednak wyłącznie o ich przeżycie, lecz stawką w niej jest obrona postępującej rewolucji w trzech prowincjach Rojavy (Syryjski Kurdystan), a przez to zabezpieczenie przyszłości jej ludności na zasadach solidarności międzyetnicznej, międzyreligijnej i międzyjęzykowej.

Obrończynie i obrońcy Kobanê to jednak nie tylko Kurdowie - w tę walkę zaangażowani są także przedstawiciele/ki innych grup etnicznych. W tym właśnie sensie ta walka dotyczy RBC - sieci wolnościowych związków zawodowych, która ma na celu koordynowanie i wspieranie jedności robotników w walce o ich prawa i wolności.
RBC pragnie więc przekazać wyrazy solidarności z ludźmi broniącymi Kobanê oraz wezwać do międzynarodowych działań solidarnościowych .

Lud zjednoczony - nie będzie zwyciężony!


www.redblack.org

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.