Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Ostatnie pożegnanie Piotra Sławkowskiego

11 kwietnia 2019 r. dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci naszego wieloletniego przyjaciela i członka naszego związku, Piotra Sławkowskiego. Z wielkim bólem pragniemy złożyć szczere kondolencje najbliższej rodzinie oraz poinformować, że pogrzeb Piotra odbędzie się w sobotę 13 kwietnia, o godzinie 13:00, w kościele św. Mikołaja ul. Przecławska 3 w Żydowie pod Poznaniem.

Piotr był jedną z kilkunastu osób, która zakładała komisję Inicjatywy Pracowniczej w Amazon pod Poznaniem 16 grudnia 2014 r. Wkrótce został pierwszy raz wybrany na członka Prezydium, którym pozostawał przez kolejne cztery lata. Był charyzmatycznym związkowcem, rozpoznawalnym przez załogę, nigdy nie bał się głośno mówić o problemach pracowniczych. Będąc tatą z powodzeniem domagał się w Amazon przestrzegania prawa pracy w zakresie ograniczenia pracy nocnej dla rodziców dzieci do lat 4. Wielokrotnie interweniował w Inspekcji Pracy, brał udział w konferencjach prasowych, wyjazdach, wspierał inne komisje naszego związku.

Piotr głośno reagował na niesprawiedliwość wobec najsłabszych, mówił prostym językiem do ludzi, którzy go popierali, rozumieli przyczyny jego niezgody i konieczność wspólnego działania. Dzięki jego obecności spotkania związkowe były żywe, szybko podchwytywał pomysły, nawet te najbardziej odważne. Zmienił pracę w 2018 r., ale wciąż pozostał z nami w kontakcie. Dopytywał się regularnie o sprawy związkowe, ale nie tylko – gdyż dzięki intensywnym latom wspólnego działania stał się naszym Przyjacielem, którego nigdy nie zapomnimy.

Pogrążeni w żałobie,

OZZ Inicjatywa Pracownicza w Amazon Fulfillment Poland

Powrót na górę

Podobne artykuły