EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Amazon: Inicjatywa Pracownicza we Wrocławiu

Amazon: Inicjatywa Pracownicza we Wrocławiu

Komisja Inicjatywy Pracowniczej z Amazona zawiązała się w Sadach pod Poznaniem i tam jest najbardziej aktywna, ale zrzesza również pracowników i pracownice z podwrocławskich magazynów firmy. W marcu oficjalną reprezentantką związku została Ania Stokowiec, z działu pick we WRO2. W marcu związek rozdawał ulotki przed WRO1 i WRO2. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem.

Aniu, gratulujemy Tobie wzięcia inicjatywy we własne ręce! Powiedz, jakie są największe problemy w podwrocławskim Amazonie?

Ania: Jest problem z wypłacalnością chorobowego na czas, gubieniem dokumentów. Cały czas czepiają się o przerwy i naciskają na normy.

Co spowodowało, że zdecydowałaś się dołączyć do związku?

Ania: Od zawsze działam społecznie, lubię działać i czuć, że przynależę do większej organizacji, która wspiera innych. Nie lubię postawy, że ktoś ma coś zrobić za mnie. Samo się nie zrobi. Pracuję w Amazonie od czerwca zeszłego roku, najpierw przez Adecco, od września przez Amazon. Przekonało mnie to, że z perspektywy Wrocławia w Poznaniu się zawsze dużo działo. Docierały do nas informacje o akcjach Inicjatywy. Także ludzie wiedzą, że coś się dzieje. Ale posty na Facebooku to za mało, musimy mieć bezpośredni kontakt.

Czy ludzie chętnie się angażują?

Ania: Coraz więcej osób się pyta o związek. Sporo osób się zastanawia. Ja namawiam i rozdaję zgłoszenia czy ulotki, również w autobusach. Mówię, że warto wstąpić, bo chociażby dzięki temu będziemy mieć informacje, do których nie mamy dostępu, np. na temat funduszu socjalnego. Staram się też złapać kontakt z przeciwną zmianą. Ale jest to czasem trudne, mamy inaczej przerwy. Ludzie z innych działów, np. z drukarni, chodzą na przerwę w inne miejsce, jest za daleko. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze we WRO2 wkrótce się zaangażuje i będzie nam wtedy łatwiej.

Miejmy nadzieję, że wkrótce Inicjatywa Pracownicza będzie mieć tablicę i skrzynkę związkową na kantynie. Do tego czasu, aby dołączyć do związku najlepiej kontaktową się bezpośrednio z Tobą. Jak Cię znaleźć?

Ania: Pracuję na picku, więc mam też dobry kontakt z ludźmi z icqa i ze stow. Pracuję na zmianie back, blue. Możecie mnie też spotkać w palarni lub w autobusie do Bolkowa lub Jawora. Wiele osób mnie kojarzy, więc śmiało podejdźcie i zapytajcie.

Trzymamy kciuki za rozwój związku we Wrocławiu! Zachęcamy do dołączania – nie dajmy się przekonać menadżerom, że mamy rywalizować między sobą!

Wywiad pochodzi z "Głosu Załogi Amazona" wydawanej przez OZZ Inicjaywa Pracownicza w Amazonie

Pobierz poniżej całą gazetę w formacie PDF

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.