EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Rok pogardy dla tych, którzy ze służby społeczeństwu czynią interes osobisty - oświadczenie

Rok pogardy dla tych, którzy ze służby społeczeństwu czynią interes osobisty - oświadczenie

Oświadczenie Lubuskiej Komisji Międzyzakłądowej w sprawie zaległych wypłat wynagrodzeń pracownikom SPZOZ w Kostrzynie nad Odrą:

Byli pracownicy szpitala powiatowego w Kostrzynie nad Odrą od siedmiu lat walczą o zaległe wynagrodzenia. Władze Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. uchylają się od spłaty zobowiązań, mimo iż zostały one zasądzone na mocy wyroków dziś już prawomocnych i wykonalnych. Próby egzekucji komorniczej tych świadczeń również nie przynoszą oczekiwanych skutków.

Prawo do wynagrodzenia za wykonaną pracę jest jedną z podstawowych zasad prawa pracy. Tu mamy do czynienia z naruszeniem tej zasady w rażący sposób przez władze samorządowe wykonujące działania z zakresu administracji publicznej.

Sytuacja ta jako wynik przeprowadzonej przez powiat „dzikiej” prywatyzacji, potwierdza naszą ocenę tego kierunku przekształceń własnościowych jako destrukcyjnego i społecznie szkodliwego, szczególnie wówczas, gdy jest on obierany wobec instytucji zdrowia publicznego. Każdy mieszkaniec powiatu podejmując decyzje o oddaniu głosu w zbliżających się wyborach samorządowych powinien wziąć pod rozwagę, iż prywatyzacji tej dokonano przy udziale samorządowców z wszystkich liczących się partii politycznych (PSL, SLD, PO, PIS) oraz kostrzyńskich działaczy NSZZ Solidarność.

W ocenie związku Zarząd Powiatu udowodnił, iż zrobi wszystko żeby uciec od odpowiedzialności za długi podległej sobie placówki, nawet jeżeli ma ta zaszkodzić jej byłym pracownikom – którzy nie ponoszą winy za tę sytuację.

Wprowadzenie programu naprawczego i negocjacje z Ministrem Finansów w sprawie pożyczki z budżetu państwa opiewającej na 97 milionów złotych, to tylko kolejny wybieg znajdujących się u władzy samorządowców, którzy walczą o poparcie w nadchodzących wyborach. Powiat, który nie stosuje się do opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczących wyjścia z zadłużenia, wykazujący na każdym kroku swoją niegospodarność i dyktujący ministerstwu finansów swoje własne warunki domagając się oprocentowania na poziomie 0,5 procenta, gdy podobnych pożyczek udziela się z co najmniej 3 proc. oprocentowaniem – zdaniem Związku raczej nie otrzyma oczekiwanego wsparcia. Sam wniosek podbuduje jednak wizerunek władz powiatowych, jako że będą mogli częścią odpowiedzialności obarczyć państwo, które odmówi udzielenia pomocy.

Z uwagi na zbliżające się wybory, samorządowcy, którzy dziś na posiedzeniach rady odgradzają się od społeczności lokalnej kordonem policji, niebawem będą zabiegać o jej poparcie na spotkaniach przedwyborczych. Takie spotkania są naszym zdaniem doskonałą okazją, by przypomnieć im o niezrealizowanych zobowiązaniach z poprzednich lat. Politycy jak Kruczkowski, Iliaszewicz, Tomczak, czy Łuczkowski muszą wiedzieć, że ich decyzja o starcie w wyborach na kolejną kadencję rady powiatu (lub jakiekolwiek inne stanowisko) spotka się z naszej strony z licznymi akcjami protestacyjnymi.

Wasza bezczelność, arogancja i nieudolność zostanie oceniona! Lata pogardy dla „zwykłych” ludzi i ich praw obrócą się przeciw wam.

Lubuska Komisja Międzyzakładowa ogłasza rok wyborów do władz samorządowych – rokiem pogardy dla tych, którzy z służby społeczeństwu czynią interes osobisty. Pogardy, której nie omieszkamy zamanifestować przy każdej sposobności bez skrupułów psując sielską atmosferę wieców-festynów, przedwyborczego grillowania czy pogadanek z „elektoratem”.

DOMAGAMY SIĘ REALNYCH DZIAŁAŃ W SPRAWIE SPŁATY ZALEGŁYCH ZOBOWIĄZAŃ BYŁYM PRACOWNIKOM SZPITALA POWIATOWEKO W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ!

Lubuska Komisja Międzyzakładowa
OZZ Inicjatywa Pracownicza
14 lutego 2014 r.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.