EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Poznań: ZOO Centrum represje za związek

Napięta sytuacja panuje w sklepie ZOO centrum w Poznaniu. Prezes firmy represjonuje członka związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza który posiada ochronę prawną. Prawie wszyscy starzy pracownicy zostali zwolnienie, w ich miejsce zatrudniono nowych, którzy się póki co nie buntują i posłusznie wykonują polecenia.

Członek IP otrzymał również pisemną naganę z wymyślonymi zarzutami, na które to związek stanowczo odpowiedział. W konsekwencji tego nagana została wycofana. Jednak prezes na tym nie poprzestał. Nasz związkowiec nie może obecnie pracować na nadgodzinach przez co zarabia mniej od innych pracowników, modyfikacji uległ również jego grafik w taki sposób aby miał mniej wolnych dni w miesiącu. Na tym nie koniec, nieobliczalny prezes zarówno zwolnionym pracownikom jak i członkowi Inicjatywy Pracowniczej doręczył przedsądowe wezwania do zapłaty za „rzekome” braki w towarze w kwocie 350 zł. grożąc sprawą w sądzie. Jest to tym bardziej oburzające, że towar w sklepach nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą!

Prezes firmy próbuje wszelkimi możliwymi sposobami wywrzeć presję na chronionym pracowniku, aby ten zwolnił się sam dzięki czemu nadal bezkarnie będzie można lub mógł naruszać prawa pracowników i zwierząt. Przypomnijmy że zwierzęta nadal nie posiadają opieki weterynaryjnej przez co chorują narażając pracowników i klientów.

Do związku zawodowego IP zgłaszają się osoby poszkodowane i oszukane przez firmę. W Poznaniu wkrótce ma ruszyć proces przeciwko ZOO Centrum za niezapłacone nadgodziny. Zauważmy, że nie jest to pierwsza sprawa przeciwko firmie ZOO Centrum.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.