EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Konferencja "Wciąż budujemy internacjonalizm!" - Zaproszenie

Konferencja "Wciąż budujemy internacjonalizm!" - Zaproszenie

 
Tego lata, w dniach 13-16 sierpnia, spotykamy się w Gävle, w Szwecji, miejscu urodzenia Joe Hilla.

W 2015 roku mija 100 lat odkąd został zamordowany. Spotykamy się by uczcić jego pamięć, nie w żałobie, lecz po to by się organizować. W sto lat później przyświecają nam te same zasady. Wciąż się organizujemy, wciąż walczymy, wciąż budujemy internacjonalizm! Liczymy na zacieśnienie więzów, budowanie sojuszy, łączenie codziennych walk, uczenie się na swoich wzajemnych doświadczeniach - żeby mieć nadzieję i miło spędzić czas.

Skupiamy się na poziomie europejskim, gdyż jest dla nas oczywiste, że musimy starać się zbudować wspólną przeciwwagę przeciwko temu, co dzieje się w naszych miejscach pracy, ulicach, osiedlach i szkołach.

Ktoś, kto nas nie lubi, planuje naszą przyszłość, robiąc złotą klatkę z naszej części świata. Zamierzamy ją złamać, razem.

Każdy dzień konferencji będzie dotyczył innej tematyki, zaczynając od panelu z osobami mającymi doświadczenie w tym obszarze. Tymi tematami będą: praca i represje, praca i migracje oraz budowanie internacjonalizmu i łączenie walk. Zachęcamy każdą i każdego z was, który/która chce wziąć udział, do kontaktu z nami.

Popołudniami odbywały się będą dyskusje, warsztaty oraz wymiana doświadczeń. Równolegle z konferencją odbędą się targi ksiązki, z tej okazji Federativs förlag i Aparte zaprezentują nową antologię o Joe Hillu.

Oczywiście będzie również muzyka, dużo muzyki!

Zapraszamy związki zawodowe: samorządne, oddolne oraz z czerwono-czarnego spektrum, a także ruchy społeczne, oddolne grupy i organizacje zajmujące się obszarami, których dotyka konferencja: samo-organizacja uchodźców i imigrantów, organizacja studentów, organizacje lokatorskie, organizacje walczące z represjami oraz organizacje antyfaszystowskie. Musimy połączyć nasze zmagania, mając na uwadze wszystkie aspekty życia codziennego klasy pracującej. Razem zwyciężymy!

Z dni na dzień życie w kapitalizmie staje się coraz bardziej nie do zniesienia! Mamy już dosyć! Dosyć ruchów nacjonalistycznych i faszystowskich, które próbują nastawić nas przeciwko sobie! Dosyć dyktatury i wyzysku przez szefów! Dosyć bezrobocia i braku mieszkań! Dosyć represji przeciwko związkom zawodowym i ruchom społecznym! Dosyć systemu, który ograbia nas nie tylko z owoców naszej pracy, ale również z naszej godności!

Żyjemy w niestabilnych czasach, ale jest jedna rzecz jakiej nauczyła nas historia - nigdy więcej nie będziemy walczyć za narody ani za bogatych!

Oczywistym jest, że ani partie polityczne, ani odgórne, biurokratyczne związki zawodowe nie są w stanie zrobić nic dla nas!

To, co było prawdziwe sto lat temu jest wciąż aktualne: nasze wyzwolenie możliwe jest tylko poprzez pracę naszych własnych rąk.

Wierzymy, że znajdujemy się w punkcie zwrotnym.

Samorządne związki zawodowe i oddolne ruchy społeczne maja swoją rolę do odegrania. Wraz z wyraźnymi znakami upadku, ludzie decydują się walczyć, łączyć i organizować.

Spotkajmy się razem, zobaczmy czego możemy nauczyć się od siebie nawzajem, zbudujmy sojusze i sprawmy by sprawy przybrały większych rozmiarów. Najwyższy czas porzucić stare podziały i skupić się na tym, co nas łączy zamiast na tym co nas dzieli.

W naszych sercach niesiemy nowy świat - wciąż budujemy internacjonalizm!

Komitet Organizacyjny JH100

Skontaktuj się z nami pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komitet Organizacyjny składa się z Komisji Międzynarodowej SAC, Stowarzyszenia Joe Hilla oraz wydawnictwo Federativs Förlag.

Głównym językiem konferencji będzie angielski, ale postaramy się zapewnić tłumaczenie na inne języki.

Obserwuj: http://www.internationalsolidaritet.com by być na bieżąco.

Kontakt lokalny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.