EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Wesprzyj Konwój Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy!

Wesprzyj Konwój Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy!

Na przełomie kwietnia i maja Międzynarodowa Związkowa Sieć Solidarności i Walk do której należy OZZ Inicjatywa Pracownicza organizuje związkowy konwój z pomocą dla Ukrainy. Inicjatywa ta ma na celu okazanie międzynarodowego wsparcia dla klasowego oporu wobec rosyjskiej inwazji. Konwojowi towarzyszyć będzie delegacja związków zawodowych należących do Sieci.

Konwój wyruszy po 26 kwietnia, a wróci po 1 maja. Decyzja o wysłaniu międzynarodowej delegacji została podjęta w oparciu o liczne rozmowy z członkami niezależnych związków zawodowych z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Inicjatywa ta doszła do skutku dlatego, że kilka organizacji wchodzących w skład Sieci aktywnie zaangażowało się w obronę ludności ukraińskiej przed rosyjską inwazją od samego początku wojny.

Potrzebna jest aktywna solidarność

Konwój Pomocy Pracowniczej organizujemy w przekonaniu, że musimy wznowić internacjonalistyczną walkę klasową, wspierając pracowników, którzy stoją w obliczu ofensywy wojskowej Putina i jej konsekwencji. Rozmawiając ze związkowcami z Ukrainy i krajów sąsiednich, wielokrotnie słyszeliśmy o tym jakie trudności logistyczne mogą nas spotkać oraz próbowaliśmy się dowiedzieć się, jakie są najpilniejsze potrzeby tych osób, którzy są na miejscu.

Według relacji osób, które pozostały w Ukrainie, dla osób dorosłych potrzebne sa w pierwszej kolejności artykuły pierwszej potrzeby, a ludzie z innych grup wiekowych potrzebują wielu rzeczy, takich jak np. żywność dla dzieci czy zabawki. Wiele kobiet pozostało w kraju, ponieważ zdecydowały się wziąć udział w walce, nie opuszczać swoich towarzyszy lub opiekować się osobami starszymi oraz dziećmi. Żyją z trudem, w warunkach niedoboru żywności, leków, wody, energii i gazu. 

W tym trudnym czasie musimy wyjść poza granice i wyrazić solidarność z klasą pracującą, ludźmi takimi jak my, którzy dysponując niewielkimi środkami, starają się stawiać zdecydowany opór najeźdźcom.

Jak wspierać finansowo?

Solidaires (Francja), CSP-Conlutas (Brazylia) i Inicjatywa Pracownicza (Polska) sfinansują logistykę i przekazanie darów, które zostaną zakupione zgodnie z potrzebami zgłosoznymi przez ukraińską klasę pracującą. W Ukrainie konwój spotka się z przedstawicielami związków zawodowych, a oprócz spotkań i rozmów odnbęda sie także inne wydarzenia towarzyszące.

Jeśli Ty lub Twoja organizacja chcecie wesprzeć Konwój, to po prostu przekażcie pieniądze bezpośrednio do OZZ Inicjatywa Pracownicza, podając następujące dane:

OZZ Inicjatywa Pracownicza
88 2130 0004 2001 0577 6570 0001
Volkswagen Bank direct
Tytułem: "Darowizna na konwój związkowy"

(Dla przelewów z zagranicy nr IBAN: PL88 2130 0004 2001 0577 6570 0001)

• Pełne poparcie dla oporu ludności ukraińskiej!
• Przeciwko rosyjskiej okupacji wojskowej Ukrainy - za pokojem!
• Międzynarodową solidarność z tymi wszystkimi w Rosji, którzy nie zgadzają się na wojnę i dyktatorski reżim!
• Solidarnie z ruchami prodemokratycznymi w Rosji, Białorusi i Ukrainie!
• Za przyjęciem wszystkich uchodźców z Ukrainy i z innych regionów, w których trwają konflikty wywołane przez kraje imperialistyczne (Afryka, Azja i in.)!
• Za wolną i suwerenną Ukrainą, gdzie przestrzegane są prawa pracownicze!
• Za zniesieniem długów zagranicznych i wyrwaniem się Ukrainy ze szponów MFW! To nie pracownicy mają płacić za tę imperialistyczną wojnę!
• Przeciwko zagrożeniu nuklearnemu. - za rozbrojeniem nuklearnym na całym świecie!

OZZ Inicjatywa Pracownicza (PL) | CSP-Conlutas (BR) | Union Syndicale Solidaires (FR) | Sotsyalnyi Rukn (UA) | ADL COBAS (IT) | G1PS (LT)

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.