EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Deklaracja członkowska

Przystąpienie do OZZ Inicjatywa Pracownicza następuje po wypełnieniu deklaracji, przekazaniu jej prezydium komisji do której dana osoba chce wstąpić oraz podjęciu przez prezydium uchwały o przyjęciu danej osoby do Związku. Deklaracje są zbierane przez komisje zakładowe, międzyzakładowe i środowiskowe. Poniżej znajdziecie wzory deklaracji członkowskich w formatach [PDF], [ODT] oraz [DOCX] a także podstawowe zasady postępowania z tymi dokumentami.

Poszczególne komisje mogą modyfikować deklarację przystąpienia dostosowując ją do swoich potrzeb - na przykład:

 - wskazując do wyboru nazwy pracodawców, których obejmują swoim działaniem;

- podając konkretne nazwy działów / wydziałów / oddziałów czy innych elementów struktury zakładu pracy;

- usuwając z części "Zatrudnienie" takie opcje jak: "osoba bezrobotna" / "samozatrudnienie" / "inna sytuacja" (nie występujące w danym zakładzie lub w danej komisji)

Przykładowe deklaracje dostosowane do specyfiki komisji: [Deklaracja KMZ Amazon] [Deklaracja KMZ Volkswagen] [Deklaracja KZ Przewozy Regionalne]

Obowiązkowymi elementami deklaracji, których nie można usuwać są: "Deklaracja" (z danymi osobowymi), Wskazanie pracodawcy i miejsca zatrudnienia, Wskazanie rodzaju zatrudnienia, Wskazanie wymiaru czasu pracy, Informacja o przynależności do innych związków zawodowych, Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, Informacja o dacie przyjęcia do związku oraz Klauzula informacyjna dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych - w tej części każda komisja musi wpisać dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za przetwarzanie danych osobowych oraz zadbać, aby w każdej zebranej deklaracji znalazł się wpis o dacie wpływu deklaracji wraz z podpisem osoby odpowiedzialnej za zbieranie deklaracji.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.