EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Warszawa: Konferencja Programowa Komisji Środowiskowej "Pracownicy sztuki" OZZ IP

Warszawa: Konferencja Programowa Komisji Środowiskowej "Pracownicy sztuki" OZZ IP

W dniach 25 - 26 stycznia w siedzibie "Krytyki Politycznej" w Warszawie  (ul. Foksal 16, II p.) odbędzie się pierwsza Konferencja Programowa Komisji Środowiskowej "Pracownicy sztuki" Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Zobacz zaproszenie filmowe

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Komisja powstała w listopadzie 2013 jako efekt działań rozpoczętych przez Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, w celu kontynuacji walki o prawa pracownicze i socjalne artystów i ludzi sztuki. Jest pierwszym w Polsce związkiem zawodowym dającym reprezentujące twórców oraz ludzi pracujących na rzecz kultury i sztuki, nie będących zatrudnionych w instytucjach i zakładach pracy. Kontekst związku zawodowego stwarza zdecydowanie szersze warunki do wypracowania skutecznych narzędzi, pozwalających na jego osiągnięcie. Konferencja będzie zakończeniem fazy organizacyjnej i pierwszą okazją do przedyskutowania najważniejszych problemów, podejmowanych przez Komisję.

Inicjatywa Pracownicza jest związkiem zawodowym, który od dawna działa w środowiskach wyjątkowo trudnych ze względu na specyfikę pracy. Jako organizacja odwołująca się etosu syndykalistycznego jest w naszej opinii najbardziej zdemokratyzowaną organizacją związkową, wspierającą idee samoorganizacji pracowniczej. Komisje IP działają już m.in. teatrach Polskim we Wrocławiu, Ósmego Dnia w Poznaniu i Galerii Miejskiej Arsenał.

Ważne: Chcielibyśmy zwrócić się do was z prośbą o przygotowanie propozycji najważniejszych problemów dotyczących warunków pracy ludzi sztuki, którymi powinna waszym zdaniem się zająć komisja cele zarówno długoterminowe jak i mozliwe do osiągnięcia w krótszym okresie czasu. Chcemy by konkretne postulaty i cele zostały sformułowane podczas wspólnej dyskusji i zostały ujęte w uchwale programowej, którą przygotujemy. Korespondencję proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W czasie konferencji będzie serwowany obiad oraz kawa/herbata/woda dostępna przez cały czas trwania konferencji, ponieważ nie mamy jeszcze budżetu będzie wdzięczni o składkę na wyżywienie w wysokości 15 pln za dzień.  

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich członków jak i osoby zainteresowane działaniem komisji.

Program Konferencji

SOBOTA
12.00 - 16.00 część I
1. przedstawienie założeń i sposobu działania IP - Jarek Urbański
2. przedstawienie innych komisji środowiskowych - przedstawiciele komisji środowiskowych
3. przedstawienie historycznego rysu działań OFSW na rzecz włączenia artystów do powszechnego systemu ubezpieczenia społecznego - Katarzyna Górna, Mikołaj Iwański
4. wstępne przedstawienie obszarów problemów opracowane na podstawie przesłanych danych, które będą stanowić podstawę założeń programu komisji środowiskowej PS

16.00 - 17.00 obiad

17.00 - 20.00 część II
1. dyskusja i omówienie obszarów problemów opracowanych przez Igora - moderowanie Igor Stokfiszewski
2. wyłonienie poprzez głosowanie najważniejszych obszarów działań długoterminowych i krótkoterminowych np. w okresie roku

impreza integracyjna od 22.00 w Barze Studio (PKiN, Plac Defilad 1)

NIEDZIELA 12.00 - 16.00 część III
1. podsumowanie głosowania z poprzedniego dnia i określenie założeń programowych komisji środowiskowej PS
2. zasady organizacji pracy w komisji - wyłonienie funkcji potrzebnych dla działania komisji oraz wyłonienie grup roboczych
3. zgłoszenia kandydatów do funkcji i grup, wybory koordynatorów grup
4. ogłoszenie listy kandydatów do funkcji komisji środowiskowej i zaproszenie do wyborów przez internet

16. - 17.00 obiad

17.00 - 18.00 rozmowy indywidualne

Miejsce: ul. Foksal 16, II p.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.