EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Nie będziemy żywą tarczą! Debata związkowa 23 maja (video)

Nie będziemy żywą tarczą! Debata związkowa 23 maja (video)

Rozpoczynamy cykl branżowych debat związkowych, na które będziemy zapraszać przedstawicielki i przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych. Chcemy rozmawiać o sytuacji świata pracy, wychodzeniu z kryzysu, które nie będzie odbywać się kosztem ludzi pracy i szansach na wspólną mobilizację.

Debata 23 maja, w sobotę o godzinie 13:00 z udziałem działaczy i działaczek związkowych z sektora handlu i logistyki. Poniżej prezentujemy zapis debaty. Zapraszamy do wysłuchania!

Udział:
Norbert Cieślik – Komisja Zakładowa przy HL Distribution Center Europe Sp. z o.o., Gliwice
Konrad Karasiewicz – Komisja Międzyzakładowa przy Amazon Fulfilment Poland Sp. z o.o., Poznań
Dymitr Kołodyński – Komisja Międzyzakładowa przy L'Oreal Polska, Warszawa
Dorota Koziarska – Komisja Międzyzakładowa przy Danfoss Poland Sp. z o.o., Grodzisk Mazowiecki
Katarzyna Kurowska – Komisja Zakładowa przy Avon Distribution Polska Sp. z o.o., Gawrolin
Benedykt Przybyła – Komisja Międzyzakładowa przy Amazon Fulfilment Poland Sp. z o.o., Wrocław
Przemysław Zielazny – Komisja Zakładowa przy Westwing Home & Living, Poznań
Prowadzenie: Agnieszka Mróz i Katarzyna Rakowska

Kryzys staje się pretekstem do cięć i pogarszania warunków pracy. Jako związki zawodowe broniące interesów pracowniczych nie możemy godzić się na kolejne plany oszczędnościowe ani utwierdzać załogi w przekonaniu, że nic nie da się zrobić. Bez zaangażowania i sprzeciwu związków zawodowych przeciwko kolejnym obostrzeniom, możemy spodziewać się następnych lat pracy bez wytchnienia i likwidacji reszty praw pracowniczych. Nie stać nas na dalsze wyrzeczenia. Zamiast „tarczy antykryzysowej”, która uderza w pracowników, żądamy lepszych warunków pracy, płacy i zabezpieczeń socjalnych. Obecny kryzys może być szansą na zmianę priorytetów gospodarczych. Domagamy się pracowniczej tarczy antykryzysowej!

13 postulatów składających się na proponowaną przez nas pracowniczą tarczę antykryzysową.

Relacja live za pośrednictwem strony FB OZZ Inicjatywa Pracownicza.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.