EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok
JGR

JGR

Konferencja: Nie chcemy być tylko tanią siłą roboczą w Europie!

We wtorek 27 września, w Warszawie odbędzie się konferencja "Nie chcemy być tylko tanią siłą roboczą w Europie! Niepodległy świat pracy w Ukrainie i Polsce jako fundament sprawiedliwej społecznie UE". Spotkanie odbędzie się w godzinach 16:00-20:00 w sali nr 228 (II piętro) w Domu Pod Orłami (ul. Jasna 1). Poniżej publikujemy szczegółowy opis oraz program wydarzenia.

[Wydarzenie na Facebooku]

Wesprzyj Drugi Międzynarodowy Konwój Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy!

Pod koniec września z Warszawy wyruszy Drugi Konwój Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy. Inicjatywa odbywa się pod auspicjami Międzynarodowej Związkowej Sieci Solidarności i Walk. Konwojowi towarzyszyć będzie konferencja „Nie chcemy być tylko tanią siłą roboczą w Europie!” dotycząca walk ruchu związkowego w Polsce oraz w Ukrainie na rzecz obrony i wzmocnienia praw pracowniczych, której organizatorem jest OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Brak podwyżek i zwolnienie działacza związkowego w Amazon. Gotowi na referendum strajkowe?

7 września odbyły się mediacje z udziałem mediatora wyznaczonego przez ministerstwo pracy. Amazon nie zgodził się na postulowane przez nas podniesienie wynagrodzeń. Poinformował za to o zwolnieniu chronionego działacza związkowego, Przemysława Wolnowskiego. Wolnowski jest drugą osobą z Inicjatywy Pracowniczej w Amazonie, która w ostatnim czasie została zwolniona z naruszeniem przepisów.

Trzecia edycja Zjazdu „Młodzież w ruchu pracowniczym” - podsumowanie

W pierwszy weekend sierpnia br., na poznańskim squacie Rozbrat odbyła się trzecia edycja zjazdu „Młodzież w ruchu pracowniczym”. Spotkanie struktur związku zrzeszających osoby młode osoby było okazją do integracji, wymiany doświadczeń, edukacji oraz dyskusji nad strategiami działania.

Nauczyciele i nauczycielki w walce o publiczną edukację w Chicago

10 października 2012 r. przez ulice Chicago przeszedł 35-o tysięczny marsz strajkujących nauczycielek, nauczycieli i wspierających ich rodziców. Była to największa demonstracja w stolicy stanu Ilinois od zakończenia II Wojny Światowej i początek pierwszego od 25 lat strajku w miejskiej edukacji. Po upływie tygodnia, strajkującym udało się zmusić ratusz do zawarcia nowego układu zbiorowego gwarantującego zachowanie podstawowych praw pracowniczych. Zwycięstwo to powszechnie uznawane jest za punkt zwrotny we współczesnej historii ruchu związkowego w USA oraz przykład umiejętnego połączenia walki pracowniczej z walką o jakość usług publicznych.

Biuletyn Inicjatywa Pracownicza nr 59

W numerze:

WSTĘP:

- W cieniu wojny. Po Krajowym Zjeździe Inicjatywy Pracowniczej

Z ŻYCIA ZWIĄZKU:

- Kompromitacja wymiaru sprawiedliwości. Sprawa poznańskich portierek

- Wojna to wyzysk. Sprawozdanie z przebiegu Konwoju Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy

- Wsparcie dla strajków (Solaris, MZK Bydgoszcz)

- Opiekunowie medyczni - spór i protest na sesji rady miasta we Wrocławiu

- Dość bezkarności pracodawców. Związki zawodowe razem przeciwko zwolnieniom!

- Inicjatywa Pracownicza w LafargeHolcim

FELIETON:

- Zrójnowana Łódź oczami kuriera rowerowego

TEMAT NUMERU - ZJAZD I PO ZJEŹDZIE

- Sprawozdanie z Krajowego Zjazdu Delegatów i Delegatek

- Śmieciowe formy zatrudnienia - diagnoza

- Agencje pracy tymczasowej i "śmieciowe" formy zatrudnienia - relacja z dyskusji na Zjeździe

- W kierunku likwidacji czy ograniczenia agencji pracy tymczasowej?

- Spory zbiorowe i strajk jako podstawowa forma walki związków zawodowych

PRAWO:

- Pracodawca z alkomatem

SPRAWY LOKATORSKIE:

- Czy regulować czynsze mieszkaniowe?

HISTORIA:

- Pierwszy strajk w Cegielskim

Nie dla nowej ustawy o sporach zbiorowych. Żądamy realnego prawa do strajku!

Stanowisko Komiji Krajowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przyjęte w dn.  7 sierpnia 2022 r.

Rząd chce utrudnić organizację strajków i zmniejszyć liczbę sporów zbiorowych. Naszą odpowiedzią powinna być wspólna walka o swobodę prowadzenia akcji strajkowych!

Represje antyzwiązkowe we Włoszech - aresztowania i protesty

SI Cobas jest oddolnym związkiem zawodowym, który od ponad dekady toczy walki we Włoskiej logistyce. Pod koniec lipca na czterech jego działaczy nałożono areszt domowy. Do protestów przeciwko tym represjom dołączają kolejne zakłady pracy we Włoszech. OZZ Inicjatywa Pracownicza wyraża pełną solidarność z działaczami objętymi aresztem domowym.

Subskrybuj to źródło RSS

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.